WP Ważny temat Sponsor
WP Ważny temat Sponsor Żywiec Zdrój logo

Prosto z natury. Jak powstaje woda Żywiec Zdrój?

Sponsor Żywiec Zdrój logo
Krystaliczna czystość, orzeźwiający smak, zrównoważony skład mineralny. Picie wody źródlanej to same korzyści, które zawdzięczamy naturze. Sekretem jej walorów jest naturalne pochodzenie, a także sposób ochrony, zanim trafi do butelki. Sprawdź, skąd biorą się właściwości wody Żywiec Zdrój i czym wyróżnia się na tle innych wód.

Regularne nawodnienie to zdrowy nawyk, o którym warto pamiętać przez cały rok. W trosce o dobre samopoczucie powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to ile, ale także co pijemy. Dobrym rozwiązaniem dla organizmu będzie regularne sięganie po wodę źródlaną. Dlaczego? To właśnie taka woda daje możliwość picia pierwotnie czystej wody naturalnego pochodzenia – takiej jaką stworzyła ją natura, o naturalnym składzie mineralnym i naturalnej, bezpiecznej florze mikrobiologicznej. Co więcej, to właśnie w wodzie źródlanej znajdziemy zbalansowaną kompozycję składników mineralnych, dzięki czemu będzie odpowiednim wyborem dla wszystkich, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Skąd biorą się jej właściwości i dlaczego warto po nią sięgać każdego dnia?

Źródło optymalnego nawodnienia

O konieczności picia wody wie każdy z nas, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, czym różnią się jej poszczególne rodzaje. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno wody źródlane, jak i wody mineralne o różnym stopniu mineralizacji. Którą z nich wybrać? Jeżeli szukamy wody odpowiedniej dla całej rodziny, warto sięgnąć po wodę źródlaną, np. krystaliczną górską wodę Żywiec Zdrój, która posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka dla dzieci powyżej 1. roku życia. Jednocześnie Żywiec Zdrój spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dla wody odpowiedniej do przygotowania żywności dla niemowląt.

Jej atutem jest naturalne pochodzenie, krystaliczna czystość i zrównoważony skład minerałów, odpowiedni dla każdego – bez względu na wiek i kondycję organizmu. Zanim woda trafi na nasz stół, przechodzi szereg wieloetapowych badań i kontroli pod względem przydatności do spożycia. Proces rozlewania wody źródlanej do butelek również odbywa się w ściśle określonych warunkach, u źródła, dzięki czemu zachowuje swoje cenne właściwości.

Woda źródlana pozyskiwana jest z podziemnego ujęcia, a jej krystaliczna czystość, naturalny skład oraz orzeźwiający smak to zasługa złożonego procesu przenikania wody przez charakterystyczne dla tego ujęcia, niepowtarzalne pokłady geologiczne fliszu karpackiego, w tym łupki, rogowce, margle czy wapienie. Najczęściej wody źródlane charakteryzują się niską mineralizacją i nie oznacza to wcale, że są całkowicie pozbawione ważnych dla organizmu człowieka substancji odżywczych. Wręcz przeciwnie. Wody źródlane, jak przykładowo Żywiec Zdrój cechują się zrównoważoną zawartością składników mineralnych, nie za wysoką, nie za niską, w tym ograniczoną ilością tych składników, które przez niektóre grupy osób powinny być limitowane w diecie, jak sód, chlorki, siarczany, fluorki, azotany czy azotyny. Dzięki temu woda źródlana jest odpowiednia dla każdego, w tym kobiet w ciąży, dzieci, seniorów czy osób aktywnych fizycznie.

Naturalna moc prosto z gór

Woda źródlana Żywiec Zdrój pochodzi z terenów Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Jej łagodny smak i skład mineralny to zasługa natury. Organicznym filtrem dla podziemnego źródła, z którego jest wydobywana, są głębinowe skały, piasek i torf – to właśnie dzięki tym czynnikom woda Żywiec Zdrój zyskuje swoje właściwości i krystaliczną czystość. Dodatkowo podziemne skały, zwane piaskowcami magurskimi, nasycają wodę cennymi składnikami mineralnymi.

Wybierając wodę Żywiec Zdrój mamy pewność, że dokładamy swoją cegiełkę do poprawy jakości naszego środowiska. Dlaczego? Producent od lat prowadzi szereg działań na rzecz minimalizowania wpływu swojej działalności na planetę. W minionym roku, marka po raz trzeci zapewniła zbiórkę i przekazanie do recyklingu równowartości 100% plastiku, jaki wprowadziła w 2022 roku na rynek. A wszystko po to, by trafił on ponownie do obiegu i miał szansę wrócić w postaci kolejnej butelki, ograniczając tym samym potrzebę korzystania z nowego surowca.

Materiał reklamowy we współpracy z Żywiec Zdrój